Markéta Tučková bydlí v Čáslavi a se svým skoro devítiletým synem zůstala sama. Protože Pavlík vyžaduje nepřetržitou péči, nemůže chodit do práce, a tak je pro ni jako pro samoživitelku těžké pořídit cokoli nad rámec běžných potřeb. Za peníze, které nyní obdržela, pořídí zdravotnický synovi kočárek a novou autosedačku.

S kočárkem bude moci na výlety

„Je to obrovská pomoc. Všimla jsem si na sociálních sítích, že pro většinu lidí se leden stal doslova honbou za kilometry nad rámec běžného trénování. Toho si opravdu moc vážím,“ uvedla Markéta Tučková.

Dodala, že Pavlík roste a na speciální zdravotnický kočár za 80 tisíc korun pojišťovna nepřispívá. „Syn sice chodí, ale bohužel nekontrolovaně všude a hůř zvládá terén. S kočárkem budeme moct i mimo město.“

Letošní ročník je rekordní

Podle předsedy Olympia Spartan Training Kutná Hora Michala Pavlíka padl v letošním ročníku rekord - a to jak peněžní, tak kilometrový. „Což je skvělé, protože doba je složitá, všechno se zdražuje, inflace roste a lidé přesto v peněžence našli koruny a přispěli Pájovi na lepší život,“ řekl předseda a doplnil, že účastníci si připsali bezmála 25 tisíc kilometrů.

Do projektu se zapojili také fotbalisté A týmu Sparta Kutná Hora, členové klubu Běh Dačického 12, plavci ze Spartakh-Plavání, atleti z SK Olympia a také běžci ze skupiny Rozběháme Kutnou Horu.