„Zrovna jsem přijížděla domů, když začala vichřice řádit. Mamka mi volala, ať nejezdím, že tu jsou děsné rány. Já přijela domů a vidím tu doslova spoušť,“ uvedla Chybová. Její sousedka měla stoletý smrk a silný vítr ho vyvrátil. Strom zpřetrhal elektrické vedení. „Bylo jen otázkou času, kdy se to stane,“ uvedla Chybová s tím, že elektrické vedení měli na domku a tak jim to vzalo i kus zdi.


V Bílém Podolí poničila vichřice Emma sportovní areál. Například kabinám chybí celá střecha. „Trámy zde létaly vzduchem. Je to hrozný, škodu odhaduji, tak na sto tisíc korun. Mám poničenou střechu, okenice a omítku,“ postěžoval si domorodec z Bílého Podolí s tím, že ještě hůře dopadl jeho soused. „Stále nám nejde elektrika. Už druhý den jsme bez proudu“ dodal poškozený z Bílého Podolí.


V jiných částech Kutnohorska však vichřice nenapáchala tak velké škody a dokonce rodinu výpadek elektřiny zblížil. „Celou sobotu jsme byli bez proudu. S dětmi jsme hráli scrable a slovní hry. Bylo to jak za dávných časů, když nešla elektrika a rodina byla víc pohromadě. Nasmáli jsme se při tom a bylo nám dobře,“ uvedla Renata Vrabčáková z Kutné Hory s tím, že horší však bylo, že nešla teplá voda, kotel a lednička nechladila.


Další nepřímou škodu, která způsobila vichřice je i Jiřímu Trnkovi ze Žlebů. Ten totiž díky spadlé větvi zdemoloval svůj vůz, na kterém vznikla škoda přibližně padesát tisíc korun. „Na silnici ležela větev. Přede mnou jelo vozidlo a já jsem jel několik metrů za ním. Osobní vůz přede mnou se větvi vyhnul. Já jsem si ji všimnul na poslední chvíli. Když jsem se ji vyhýbal, proti mně vyjelo vozidlo v protisměru. Tak jsem auto strhnul na svoji stranu a stalo se rázem neovladatelné. Skončil jsem na boku v plotu, který jsem zdemoloval,“ vylíčil svůj zážitek Jiří Trnka ze Žlebů.


Žádné škody vichřice nenadělala chotusickému letišti. „Větší škody nemáme ani v obci hlášeny. Ze střechy obecního úřadu spadlo několik tašek,“ uvedla starostka Chotusic Ludmila Lehetová. „My větší škody také nemáme. Odneslo nám to jen přístřešek na stroje,“ řekl Jakub Louda z Chotusic.