Například v září upadl do bezvědomí přímo na hřišti devatenáctiletý fotbalista SK Kluky Jan Pešout. Bez rychlého zásahu zdravotníků by událost skončila s největší pravděpodobností tragicky. Mladý sportovec totiž musel být záchranáři na místě hned několikrát resuscitován. Více se dočtete ZDE.
Podobným dramatickým situacím se nyní snaží vyhnout vedení Českého svazu ledního hokeje. Moderními přenosnými defibrilátory totiž musí být nyní vybaveny také kluby hrající nižší hokejové soutěže. A výjimkou nebude ani druholigový TJ Stadion Kutná Hora.

Nákup přístroje za přibližně čtyřicet pět tisíc korun již schválilo vedení města. A vzhledem k tomu, že bude zakoupen z veřejných prostředků, počítá se s jeho využitím i v jiných kutnohorských sportovních oddílech.

„Domluvili jsme se, že to Stadionu dáme ve formě daru nebo přístroj pronajmeme za symbolickou jednu korunu s tím, že až skončí hokejová sezóna, tak se defibrilátor převeze na fotbalový stadion,“ uvedl jednu z předběžných úvah, jak plně využít nový zdravotnický přístroj, kutnohorský místostarosta Václav Vančura.

V současné době je na stadionu v Kutné Hoře vždy v pohotovosti proškolený zdravotnický personál. S novým defibrilátorem by sportovci, kterého by postihla náhlá srdeční příhoda, mohl zachránit život i proškolený laik.

Manažer kutnohorského hokejového klubu Vladimír Muras však podobnou dramatickou situaci, kdy by byl ohrožen život některého z hokejistů, ještě nezažil. „Faktem je, že se podobné události nyní častěji odehrávají na fotbalových hřištích,“ poznamenal Muras s tím, že si defibrilátory musí nyní hromadně pořizovat paradoxně právě hokejové kluby.