Tomáš Havlíček se do krajského zastupitelstva probojoval z šestého místa kandidátní listiny a získal celkem 1 007 preferenčních hlasů.

„Cílili jsme na tento volební výsledek, na druhou stranu jsme věřili, že budeme mít hejtmana, Martin Kupka byl nejlepším kandidátem s největším počtem preferenčních hlasů od voličů v rámci celé republiky. Koaliční jednání k tomu ale nesměřují, respektujeme vítězství STANu a Petru Peckovou podpoříme,“ okomentoval výsledky voleb Tomáš Havlíček.

ODS v krajských volbách ve Středočeském kraji získala 19,7 procenta a 16 mandátů. Přímo v Kutné Hoře ODS volilo 1095 občanů Kutné Hory.

Milan Zelený na post krajského zastupitele usedne z osmého místa kandidátní listiny, získal celkem 328 preferenčních hlasů. Jeho doménou je zdravotnictví.

„Ve Středočeském kraji se budu zajímat zejména o zdravotnictví a sociální oblast. Budeme v zastupitelstvu sedět úplně poprvé, jsme tedy úplnými nováčky. Důležité je říct, že nejdeme nikoho spasit, naopak. Jdeme se učit novým věcem, abychom pak mohli přibližovat krajskou politiku všem lidem,“ uvedl nově zvolené středočeský zastupitel za Piráty, který je současně předsedou místního sdružení Kutná Hora.

Piráti v krajských volbách ve Středočeském kraji získali 14,4 procenta a 12 mandátů. Přímo v Kutné Hoře Piráty volilo 803 občanů Kutné Hory.

Volební účast na Kutnohorsku byla těsně pod čtyřiceti procentní hranicí (37,41 procenta). Z 60  tisíc voličů k volebním urnám přišlo něco málo přes 22 tisíc.

Největší úspěch u obyvatel Kutnohorska zaznamenali obdobně jako v celém Středočeském kraji Starostové a Nezávislí (26,98 procenta), druhé skončilo ANO s 22,15 procenty a třetí Občanská demokratická strany s 13,54 procenty. Piráti získali na Kutnohorsku 13,54 procenta hlasů. Zbývající členové dosavadní středočeské koalice se sice dostali na Kutnohorsku nad pěti procentní hranici ČSSD (6,57 procenta) a KSČM (5,16 procenta), v konečném součtu své pozici ale strany neobhájily.