„Poprvé jsem zjistila, že mám prázdnou studnu vloni na Boží hod vánoční. Od té doby nemám v podstatě v čem prát ani v čem se mýt. Pouze když zaprší, vodu chvíli mám,“ popsala situaci Jaroslava Kuřátková ze Starkoče. Do té doby přitom problém s vodou neměla. Jak bude nastalou situaci řešit, neví. Jako jediné východisko se totiž jeví prohloubení studně. „Na to ale nemám peníze,“ svěřila se Kuřátková.

V obci není jediná, kdo řeší podobný problém. Náhlý úbytek vody ve studních pocítili přibližně ve stejnou dobu v podstatě všichni obyvatelé v části „pod kostelem“.

„Je tomu tak od té doby, co si na konci loňského roku jeden z obyvatel nechal vyvrtat studnu. Slyšel jsem, že prý porušil vodní kapsu, nacházející se pod zemským povrchem a voda teď odtéká pryč. Když se u té studny zaposloucháte, uslyšíte proud vody,“ vyslovil domněnku další ze Starkočských, Josef Tuhý.
Stanovisko představitelů obce je však jiné. Podle zastupitele Jaroslava Pilaře, který mimochodem patří k lidem, kteří zůstali zcela bez vody, není možné určit, zda za poklesem vody ve studních stojí skutečně výše zmíněný soukromý vrt. „Jedná se spíše o kombinaci faktorů,“ myslí si, přičemž významnou roli podle jeho slov hraje i suché počasí.