Tomáš Pilc zároveň s jmenováním do funkce jednatele rezignoval na post v radě města. „Dne 11. března 2019 proběhlo řádné výběrové řízení na jednatele městské teplárenské společnosti KH TEBIS. Ze dvou přihlášených uchazečů výběrová komise jednomyslně doporučila pro výkon funkce jednatele pana Tomáše Pilce," stojí v tiskovém prohlášení kutnohorské radnice.

Na základě tohoto doporučení ve středu 13. března Rada města na svém zasedání odvolala dosavadního jednatele Martina Suchánka a zároveň na místo jednatele Tebisu jmenovala s účinností od 13. března 2019 Tomáše Pilce.

"Jsem za to rád. Společnost převezmu, zkontroluji, týden mě určitě čekají jen administrativní věci. Na post radního jsem rezignoval z důvodu pracovní vytíženosti. Na pozici Kutnohorská změna navrhne Soňu Žáčkovou," řekl krátce po svém jmenování do funkce Tomáš Pilc.

Soňa Žáčková je post radní připravena přijmout, rozhodnout o tom ale ještě musí městští zastupitelé. Stát by se tak mohlo už v úterý 19. března, kdy se sejdou podruhé v tomto roce k řádnému jednání. „Cítím velkou zodpovědnost, jsem ale funkci připravena přijmout. Záleží samozřejmě na tom, jak budou hlasovat zastupitelé, ale myslím si, že to dopadne dobře,“ reagovala Soňa Žáčková.