A to přesto, že do starostovského křesla usedal s největším počtem preferenčních hlasů.

Jak pokus o své odvolání vnímá on sám? Starostou by rozhodně chtěl být dál. „Rád bych, aby se dokončily všechny projekty, které jsme započali. A to i přesto, že většina z nich bude dokončena až v dalším volebním období. Ale musí se na nich intenzivně pracovat! Nezapomínám ani na to, že mi dalo důvěru preferenčními hlasy nejvíce voličů, a to je pro mne obrovským závazkem. Rozhodně se nehodlám vzdát a své postoje měnit. Kutná Hora si zaslouží konečně pořádný rozvoj a ne stagnaci nebo cestu zpátky,“ uvedl Martin Starý.

Podle něj snaha o jeho odvolání není pro město dobrým strategickým krokem. „Rozhodně si myslím, že pouhých několik měsíců před volbami odvolávat starostu a přeobsazovat zásadním způsobem radu města není zrovna chytrý a strategický krok, ať už pro správu města, chod úřadua jistoty úředníků, tak i pro dokončení zásadních projektů města,“ zdůraznil.

Některé velké projekty jsou podle něj před dokončením, jiné jsou v plném proudu a u dalších čtyř se čeká na jaře veskrze pozitivní hodnocení. „Voliči, občané města, vnímají tyto politické bojůvky, kdy je ostřelováno vedení města a nejsou plněny koaliční dohody, jako velkou nejistotu ve svém městě a myslím si, že budou tyto kroky hodnotit i v nadcházejících komunálních volbách. Osobně to beru opravdu jen jako pomstu a politický boj za některé kroky, které jsem učinil. Byly to ale kroky, kterými jsem plnil své předvolební sliby,“ doplnil Starý s tím, že ale věří, že zvítězí zdravý rozum a on nakonec odvolán nebude. „Vede mě k tomu přesvědčení, že důvody k mému odvolání jsou pouze zástupné. Pokud je mé pochybení tak zásadní, neměl bych být odvolán už dávno? dodal starosta.

Martin Starý není prvním starostou, který bude čelit pokusu o odvolání funkce. Pokusům o odvolání čelili i předešlí starostové, v roce 2010 se zastupitelé pokusili odvolat tehdejšího starostu Ivo Šalátka (ODS), v roce 2012 pak starostu Ivo Šance (ŠANCE). Oba z nich však pokus o „puč“ ustáli. Jak na něj vzpomínají a jak vnímají současnou situaci a postavení Martina Starého?

Dvě otázky pro bývalé starosty Kutné Hory

Kliknutím zvětšíte.