Původním záměrem radních bylo zahájit výstavbu kruhového objezdu u Lidlu do konce září. „V průběhu stavebního řízení ale došlo k odvolání jednoho z účastníků řízení. Takovou situaci jsme neočekávali, protože v průběhu územního řízení jsme od jeho účastníků ke stavbě neobdrželi žádné námitky ani připomínky," informoval starosta Čáslavi Jaromír Strnad.

V současné době podle jeho slov vedení města s tímto účastníkem řízení intenzivně jedná a snaží se dosáhnout jeho souhlasu. Pokud by však na podaném odvolání dále trval, bude muset do řízení jakožto odvolací orgán vstoupit Krajský úřad Středočeského kraje, a celý proces se tak zpomalí. „Podle našeho odhadu by se tak s výstavbou mohlo začít nejdříve na přelomu října a listopadu. Přesto stále věříme, že se nám podaří při vzájemném jednání vysvětlit všechny pochybnosti a dosáhnout tak dohody," dodal starosta.

Běh na dlouhou trať
Projekt výstavby kruhového objezdu u Lidlu je od samého začátku během na dlouhou trať. Vedení města jednalo téměř rok o získání všech stavebních povolení.

Jakmile bude stavba zahájena, bude zde po většinu času částečné dopravní omezení. Řidiči se tak musí připravit na jednosměrný kyvadlový provoz řízený semafory.