Plánovaný termín ukončení je poté podle informací Karla Přibyla z Ředitelství silnic a dálnic stanoven na 30. června. „Nejdříve začneme řešit sítě, potom dopravní opatření a následně vlastní stavební práce,“ doplnil Přibyl. Řidiči se mohou těšit v dané lokalitě na delší období uzavírek a dopravních komplikací.

Zahájení přestavby křižovatek provázely dlouhou dobu peripetie s odkupem čtyř pozemků. Soukromý majitel nepřistoupil na nabízenou cenu a Ředitelství silnic a dálnic požádalo o zahájení vyvlastňovacího řízení. To však bylo na začátku května zrušeno, protože byl vypracován nový projekt, který již s inkriminovanými parcelami vůbec nepočítá. „Projekt jsme přehodnotili a přepracovali dokumentaci. Dané pozemky nejsou nyní pro výstavbu potřebné,“ řekl k dané záležitosti Přibyl.

Pevné nervy však musí řidiči prokázat také při průjezdu historickým jádrem města. Až do poloviny příštího roku zde totiž bude kompletně rekonstruována historická zádlažba.

Od příštího týdne začne Kutnohorský deník ve spolupráci s městským úřadem přinášet pravidelné informace o dopravních uzavírkách v centru města.