Vedení radnice zároveň představilo alternativní studii k prováděcímu projektu projektanta. Důvod? Zajistit co možná nejnižší možnou cenu bytů díky zapojení dvou technologicky odlišných projektů.

„Druhá stavební alternativa operuje s dalším možným technologickým postupem výstavby. Toto řešení otevírá zakázku většímu počtu stavebních firem, což by mohlo ve finále vést k lepší koncové ceně výstavby, jak pro město, tak i pro zájemce o postavené byty,“ uvedl člen rady Filip Velímský.

Ten zároveň zdůraznil, že vedení města mělo mimo jiné zájem o to, aby v nových bytových domech nevznikly jen velkometrážní byty, ale také menší, které by mohly sloužit jako byty startovací.

„Současně jednáme s bankami o možnostech finančního krytí nákladů stavby se stejným cílem: zajistit nediskriminující podmínky pro účastníky výběrového řízení a zároveň vstřícný přístup k individuálním potřebám zájemců o koupi bytových jednotek,“ uvedl místostarosta města Martin Horský.

Až bude znám výsledek výběrového řízení, bude jasná i cena bytů. Začít prodávat by se tak mohly na přelomu června a července 2019. Klíče od nich by majitelé mohli převzít v roce 2021.