Zastupitelé města již sice schválili záměr na přestěhování městské policie do domu číslo popisné 87 na Havlíčkově náměstí v Kutné Hoře, vnitřní prostory však nejdříve musí projít relativně zásadní rekonstrukcí. Vše bude záležet rovněž na dostatku finančních prostředků v rozpočtu města.

„Bude nutné vybudovat sociální zázemí, opravit podlahovou krytinu a vybavit místnosti novým topením,“ upřesnil zástupce ředitele městské policie v Kutné Hoře Václav Mareček.

Na stejné adrese by mělo následně sídlit také operační středisko městského kamerového systému. „Se zádlažbou se budou dělat také rozvody optických kabelů mezi budovami městského úřadu. Do této sítě budou zahrnuty také zařízení kamerového systému,“ doplnil Mareček s tím, že se počet kamer v historickém centru města rozšíří až na číslo dvacet.

Nová adresa v centru bude výhodnější

Budoucí umístění služebny v lokalitě Havlíčkova náměstí je podle zástupce ředitele městské policie výhodné mimo jiné z důvodu rychlejší akceschopnosti a dostupnosti strážníků. „Městská policie bude sídlit v blízkosti městského úřadu, zvýší se dostupnost pro občany a strážníci se přiblíží místu, kde je ve městě pácháno nejvíce přestupků,“ poznamenal Mareček.
Kutnohorská městská policie již několik let pracuje v provizorních, stísněných prostorách areálu parkoviště za Jezuitskou kolejí. Nevyhovuje zejména sociální zázemí pro službu konající strážníky. Tristní je také způsob, jakým tyto prostory reprezentují město mezi zahraničními turisty, kterým strážníci poskytují pomoc.