Mezi podpořenými projekty jsou hned dva Galerie Středočeského kraje (GASK) sídlící v areálu bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře. GASK si pro letošního rok, kromě několika nových výstav, připravila i další doplňkové programy.

Těmi jsou například již tradiční jarní a adventní prodejní výstavy Design GASK, v rámci kterých mohou návštěvníci získat originální dárky od vybraných tvůrců českého designu. Program prodejních výstav zahrnuje také workshopy pro děti i dospělé s možností odnést si vlastnoručně vyrobený produkt. Další doplňkovou akcí pro návštěvníky je rovněž 6. ročník festivalu experimentální hudby a vizuálního umění A Day Of Sound, který prostory GASKu rozezvučí 15. června.

„Krajská muzea a galerie významným způsobem obohacují kulturní život regionu Středních Čech, kultivují veřejný prostor, vzdělávají a baví. Bohatý a atraktivní celoroční program pro všechny generace návštěvníků je rozhodně již typickým atributem všech našich kulturních organizací. A schválené projekty nejsou výjimkou,“ říká radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda. Kromě GASK se na krajské peníze mohou těšit i ve Středočeské vědecké knihovně, mělnickém Regionálním muzeu, Památníku Antonína Dvořáka a Muzeu T.G.M v Rakovníku.