Jednání o vzájemném propojení tradiční historické akce s úspěšnými tvůrci KCD probíhaly od konce loňského roku. „Když jsem Warhorse Studios na přelomu roku oslovovala, ještě jsem nevěděla, že v letošním roce chystají pokračování jejich úspěšné hry,“ uvedla předsedkyně zapsaného spolku Stříbrná Kutná Hora Edita Dvorská. Vzhledem k plánovanému zveřejnění informací o pokračování KCD probíhala jednání o spolupráci diskrétně.

Zdroj: Youtube

„V dubnu jsme mohli, podle plánu, uvedení druhého dílu oznámit odborné i široké veřejnosti a oficiálně představit také obě lokace hry, kterými jsou Kutná Hora a okolí Trosek,“ doplnil šéf Warhorse Studios Martin Frývaldský.

Plánované uvedení druhého dílu hry na trh, město Kutná Hora i stejné období, do kterého se navrací scénář Královského stříbření i děj KCD. To všechno byly hlavním důvody, které vedly ke vzájemnou spolupráci.

Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře
Kutná Hora zazáří ve hře. Kingdom Come 2 vyjde letos. Podívejte se na upoutávku

„Během pár osobních setkání jsme měli jasno o vzájemném propojení KCD a Stříbření, na kterém nás budou moci fanouškové navštívit i osobně v našem stánku a potkat se s developery hry,“ dodal PR manažer Tobias Stolz-Zwilling.

Kingdom Come Deliverance II.

Nejočekávanější tuzemská hra letošního roku. První díl byl vydán v roce 2018, od té doby má Warhorse Studios na svém kontě přes 6 miliónu prodaných kopií. Hned po vydání prvního dílu započaly práce na pokračování – Kingdom Come Deliverance II. Hlavními hrdiny zůstávají kovářův syn Jindřich ze Skalice, který pátrá po ztraceném meči svého otce v doprovodu šlechtice Jana Ptáčka. Děj se ve středověké Kutné Hoře, a to v roce 1403 (během Stříbření se letos návštěvníci vracejí do roku 1404). Dále třeba v okolí hradu Trosky.

Kostel v Úžicích  - pohled ze hry
Království v Posázaví dobylo herní svět

Královské stříbření Kutné Hory

jubilejní 30. ročník proběhne o víkendu 22. a 23. června 2024 v historickém centru Kutné Hory – parku pod Vlašským dvorem. Cestujte s námi v čase - zažijte slávu lucemburské Kutné Hory. Čeká vás středověký víkend v královském horním městě, nezapomenutelná atmosféra a jedinečné zážitky. Král Václav IV., královna Žofie, královský dvůr, průvody městem, rytířské souboje, velký turnaj na koních, trubači, bubeníci a praporečníci, středověká hudba a lidový i dvorský tanec, večerní magická dvorská slavnost, nedělní stříbrná mše v chrámu sv. Barbory, sokolnictví, středověká řemesla a kuchyně, rytířská ležení s ukázkami, středověké zbraně, žongléři, kolotoč a zábavná hra pro děti, dobové tržiště a mnoho dalšího. Vraťte se do slavného období Kutné Hory a bavte se mezi měšťany, mincíři, havíři i šlechtici, staňte se součástí dvoudenního divadelního představení. Slavná historie ožívá a vchází do ulic… Vstupenky již nyní v prodeji na www.stribreni.cz nebo Ticketstream.