Neoficiální Férovou snídani uspořádali zdejší studenti pod vedením pedagoga Romana Bartoníčka ve školní jídelně. Zváni byli kromě pedagogů také rodiče, kteří společně se studenty nad lokálními produkty diskutovali o tématu fair trade a plýtvání jídla.

Na společné snídaní byly vítány především potraviny z vlastní produkce z místních nebo faitradových surovin, ať už šlo o domácí marmeládu, koláč či pomazánku. V jídelně pak byla k dispozici káva, čaj, chléb, máslo, lívance a vajíčka.

Férová snídaně se na Gymnáziu Jiřího Ortena konala poprvé, rozhodně ale ne naposledy. „Tohle byl neoficiální ročník, v tom příštím bychom se chtěli už oficiálně přihlásit do celorepublikové akce a podpořit ji,“ řekl Roman Bartoníček. Inspiraci pro zorganizování společné snídaně prý našel při studiu, protože se v současné době připravuje jako koordinátor environmentální výchovy. „V rámci studia padla právě tahle myšlenka,“ vysvětlil Bartoníček s tím, že chtěli vyzkoušet, jaká bude reakce dětí na projekt, který už má vybudovanou poměrně dlouhou tradici. „Dopadlo to nad očekávání dobře, studenti se na přípravě snídaně sami podíleli, nejenže přinesli lokální produkty, ale také suroviny, takže snídaně byla několikachodová. Podpořit nás přišli i rodiče,“ doplnil Bartoníček.

Tématu plýtvání potravin se prý se studenty bude i nadále věnovat. „Je to Achillova pata nejen naší jídelny, ale celého školního systému. Chtěli bychom studenty naučit přemýšlet v této oblasti trochu jinak. I proto nebylo dnešní setkání jen o fairtradových produktech,“ uzavřel Bartoníček.

Férová snídaně se bude v sobotu 12. května konat také na zahradě čáslavské Diakonie. Čáslavská pobočka Diakonie ve spolupráci s Farním sborem ČCE bude hostit Férovou snídani již potřetí. „Těším se na tu příjemnou atmosféru, kdy společně s přáteli a známými posnídáme venku na zahradě Diakonie. V minulých ročnících snídaně plynule přešla v oběd, protože se nikomu nechtělo domů. Pro děti máme připravený doprovodný program – fairtradové omalovánky, kvíz, hru, tvoření. Loni se nás sešlo kolem sedmdesáti, tak doufám, že letos toto číslo překonáme a že nám počasí tak jako v minulých letech bude přát,“ uvedla evangelická farářka Drahomíra Dušková Havlíčková, organizátorka čáslavské Férové snídaně.

- Férová snídaně se koná od roku 2011 a zájem o ni stále roste
- Zatímco v roce 2011 se zapojilo 41 měst, loni už snídalo přes 7800 lidí na 164 místech.
- V Česku se koná letos poosmé
- Férová snídaně je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě
- Fair trade dává pěstitelům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají za své kakao nebo kávu spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich výrobky nejsou zatíženy dětskou prací.
- Koordinátorem tohoto celorepublikového happeningu je brněnská nevládní nezisková organizace NaZemi (www.nazemi.cz).