Umístění panelu se uskutečnilo pod patronací projektu Ámos vision - Nová generace školství.

Podle výkonného ředitele společnosti Inpublic Group Richarda Prajzlera, je cílem projektu hlavně posílení inspirace a pomoc studentům, zároveň však usnadnění práce zaměstnanců školy. „Ámos je rozdělen do dvou polí. Horní tvoří osvětu, dolní slouží jako interaktivní nástěnka. Mimo rozvrhů a jídelníčků jsou obsahem jízdní řády, tipy na vzdělávací aktivity nebo mapa školy,” dodal Prajsler.

Projekt na průmyslové školy podpořila společnost Foxconn. „Jsme součástí Kutné Hory a chceme být dobrým sousedem. Projekt v Kutné Hoře je naším pilotním. Pokud se osvědčí, rozhodneme se ho půlmilionovou částkou podpořit i v rámci umístění do dalších školních zařízení,” řekla za společnost Radmila Čukatová.

„Jsme škola zaměřená na moderní technologie, naši studenti mohou vyvinout speciální aplikace, které na panel můžeme nahrát a tím si otestovat funkčnost," upozornil ředitel VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora Josef Treml. „Ámos vision navíc sbírá data o provozu panelu a sám jsem zvědav na statistiku používání panelu," doplnil.