Hlavním cílem akce je osvojení zdravého životního stylu a rozvoj dovedností, které vedou u žáků ke správnému a sebevědomému rozhodování v krizových situacích. Konkrétními aktivitami jsou besedy pro žáky jedné třídy, práce s třídními kolektivy (diagnostika třídního kolektivu, posílení právního vědomí) a individuální konzultace pro žáky. Žáci po skončení akce píší články, ve kterých celou akci hodnotí.

Jak program hodnotili žáci třídy E3P?

Logo města Kutná Hora.Zdroj: www.kutnahora.czPrvní dvě hodiny s námi besedoval JUDr. Kašpar. Byli jsme poučeni o základních právech a povinnostech, které přichází s osmnáctým rokem života. Spolu s teoretickým výkladem jsme si poslechli pro nás vtipné případy, které pan Kašpar musel řešit. Pro jeho klienty nebo jejich rodiče už to asi tak veselé nebylo.

Také jsme měli prostor na dotazy, které však moc nepadaly. Zasmáli jsme se a zároveň poučili z příběhu syna pana Kašpara, který nechtěl dále studovat, ale po otcovu návrhu, ať si sám platí bydlení, si to rychle rozmyslel.

Další dvě hodiny jsme strávili s paní Kašparovou, která je psycholožka. Zkoušeli jsme nejprve cvičení, ze kterého jsme měli zjistit, jaké máme sebevědomí a cíle. Druhá část přednášky byla o našem volném čase. Uvědomili jsme si, kolik hodin strávíme cvičením, spánkem, odpočinkem atd. Celkově besedu hodnotíme kladně.

Slavnostní uvedení interaktivního panelu Ámos vision do provozu ve Střední průmyslové škole v Kutné Hoře.
Střední průmyslová škola v Kutné Hoře začala využívat nový interaktivní panel
Pratur Karlík. Nový maskot Středočeského kraje.
Kutnohorský projekt přinesl maskota celému Středočeskému kraji