Již v minulém roce přispělo gymnázium do sbírky veřejně prospěšné organizace Zdravotní klaun. Na konto zmíněné organizace byl loni připsán finanční příspěvek ve výši 20 700 korun a jako poděkování těm, co přispěli, byl na škole vytvořen kalendář s názvem Jako za starých časů.

Letos na tuto akci navázali studenti ze třídy C2A a o hodinách výtvarné výchovy vyráběli smaltované šperky za pomoci Moniky Pekové a Jany Štrůblové, organizátorky projektu. Více než půl roku příprav bylo zúročeno a jako poděkování za finanční příspěvek pro Zdravotního klauna bylo připraveno pro dárce téměř 150 studentských výtvorů. Jak šperky postupně mizely, peněz v kasičce přibývalo a jejich konečný součet dosáhl výše 7 984 korun. To však nebyla celá částka, která poputuje na léčbu smíchem. Díky velké pomoci pěveckého sboru, který se rozhodl peníze z dobrovolného vstupného věnovat této nadaci, se podařilo doplnit kasičku o dalších 7 274 korun. Celková suma, která pomůže dětem v nemocnicích vykouzlit na tváři úsměv, se tak vyšplhala na 15 258 korun.

Kromě dobrého pocitu z krásné hudby a požitku z dobrého jídla, které bylo nabízeno na rautu v jídelně školy, si tak návštěvníci mohli odnést i vnitřní potěšení z toho, že pomohli dobré věci a svým činem přispěli k tomu, že se svět dětského nemocničního oddělení nestane sterilním místem bez smíchu a radosti, které k dětem tak neodmyslitelně patří.

Autor: Martina Veberová