Nešlo o žádný hromadný nábor k policii, ale o charitativní akci nazvanou Přes bariéry s policií, kterou již čtvrtým rokem pořádá Krajské ředitelství policie Středočeského kraje spolu s Nadací Charty 77 - Konto Bariéry. Za tu dobu se již podařilo podpořit 14 handicapovaných osob částkou přesahují jeden milion korun.

Letos je částka směřovaná pro šestadvacetiletého Jirku, který má po úraze poraněnou bederní páteř a míchu. V současné době začal dojíždět na tréninky ragby kvadruplegiků a rád by měl svůj vlastní vozík. který ale není schopen v současné náročné životní situaci zaplatit.

Na pomoc Jirkovi přispěl také každý ze stovky studentů kutnohorské průmyslové školy. Aby byli studenti dobře motivovaní, vyběhl s nimi na ovál i sám ředitel školy Josef Treml.

V případě, že studenti všechna kritéria splnili, dostali potvrzení platné jeden rok o tom, že mají splněné přijímací řízení z fyzický testů. Pokud by se tak některý ze studentů rozhodl rozšířit řady policistů, má tak část přijímacích zkoušek už za sebou.