Ta letošní se podle vinařů se vyznačují nebývalou kvalitou, stejně jako ostatní vína, která nabídne letošní sklizeň. I když bude produkce mnohde až o třicet procent nižší, vykompenzuje je vysoká kvalita vín vyznačující se především vyšší cukernatostí s plnou chutí.

Může za to především teplé a suché počasí letošního léta a podzimu. „Letos nabízíme o dva tisíce lahví svatomartinského vína více. Počet stoupá každá rok, lidé mají o svatomartinská vína velký zájem,“ předeslal Lukáš Rudolfský z Vinných sklepů Kutná Hora.

Tady letos nabízejí svatomartinská vína z odrůd Müller Thurgau a Svatovavřinecké. „Kvalita je výborná, počasí nám přálo,“ potvrdil Rudolfský s tím, že víno je díky tomu dobře vyzrálé. Vyšší kvalita se ale netýká jen svatomartinských vín. „Červené víno bude jedním z nejlepších ročníků. Bílé víno bude mít vyšší cukernatost a mělo by se brzo vypít,“ doplnil kutnohorský vinař.

Mimo svatomartinských vín nabízí Vinné sklepy Kutná Hora také mladá naturální vína z edice Mladý Punk. „Jde o živá divoká vína, která jsou nesířená a nefiltrovaná. Proto nejsou čirá, ale kalná,“ podotkl Rudolfský. Mezi bílými víny jde o Tramín červený v oranžové podobě.

Mezi červenými pak o Svatovavřinecké růžové a Regent. „Jde o vína, která zákazníci mohou ochutnat přímo z tanku,“ dodal Rudolfský.

Skutečné lahůdky

O tom, že letošní víno bude patřit k nejlepším ročníkům, je přesvědčen také kutnohorský vinař Jozef Žáček. I z toho důvodu letos ve Vinařství Žáček vůbec Svatomartinské víno nepřipravují.

„Hrozny byly letos krásně zdravé, nechali jsme je proto dozrát pro výrobu vyššího jakostního vína a vína s vyšší cukernatostí. Svatomartinská vína mají cukernatost kolem dvaceti stupňů a svěží kyselinu. V době, kdy se mají hrozny na výrobu svatomartinského vína sklízet, už měly naše hrozny cukernatost vyšší. Proto jsme od toho upustili,“ vysvětlil Žáček.

Rovněž ale dodal, že se zájemci mohou těšit na skutečné lahůdky. „Z odrůdy Zéta budou letos dvě šarže – výběr z cibéb má cukernatost dvaatřicet stupňů, klasika třicet. To v Kutné Hoře ještě nebylo a možná už ani nebude,“ popsal Žáček. Letošní ročník je podle něj rokem červených vín. Odrůda tak Dunaj stáje ještě prokváší a cukernatost má kolem dvaceti osmi stupňů. „To mnohdy nemají ani na jihu Španělska,“ podotkl vinař.

Vyšší cukernatost je dána především suchem, kvůli kterému jsou hrozny menší. Má to ale i své nevýhody: obsahují málo kyseliny a s hrozny se tak musí speciálně pracovat. Ve Vinařství Žáček se letos navíc ještě stále sklízí, aktuálně odrůdy Ryzlink rýnský a Chardonnay. Sklizená už je také odrůda Tramínu „Gewurztraminer“, pro jejíž sazenice si majitelé vinařství jezdí do zahraničí.