Nynější vedení Kutné Hory se hlásí k tomu, že zásobování teplem i energiemi obecně míní věnovat velkou pozornost a do budoucna chystá změny. Rada města to alespoň naznačuje ve svém programovém prohlášení: výslovně hovoří o záměru rozšířit a modernizovat infrastrukturu centrálního zdroje tepla.

„Společnost KH Tebis transformujeme na plnohodnotnou moderní energetickou společnost, která zajistí městu a jeho občanům dostupné energie,“ uvádí dále. Připomíná současně i využití projektů pro vznik komunální energetiky. Právě starosta Seifert nicméně na posledním jednání zastupitelů k programovému prohlášení připomněl, že jestliže je v něm něco napsáno, ještě to neznamená, že se vše slovo od slova podaří naplnit v nynějším volebním období. „Jde o to vytyčit směr, kterým chceme jít; ne odškrtávat zelené fajfky,“ konstatoval.

Řemeslný trh na kutnohorském Palackého náměstí.
Podívejte se: Na kutnohorské Palackého náměstí opět zavítaly řemeslné trhy

Teplárenství v Kutné Hoře je poněkud netypické. Významným dodavatelem tepla je ve městě společnost UCED Bio, která provozuje nedávno vybudovaný zdroj pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny. Spaluje biomasu, přesněji fytomasu. Zdrojem energie je tedy sláma – obilná nebo řepková – či další plodiny; teplo tedy může pocházet i ze sena. Rostlinné palivo společnost odebírá od zemědělců z širšího okolí, naopak jim nabízí hnojivo Popelák.