Cena s daní z přidané hodnoty (DPH) je tak stanovena na rok 2015 na 568 korun za GJ. Změna ceny tepla se dotkne kolem třiceti procent obyvatel Kutné Hory a to převážně těch, kteří žijí na sídlištích Hlouška a Šipší.

Informaci o změně ceny potvrdilo také vedení města Kutná Hora. „Cena tepla byla odsouhlasena, změna činí asi 18 korun," řekl starosta Martin Starý.

„Cena za 1 kilowatthodinu by v takovém případě byla 2,04 korun včetně 15 procent DPH. Naším cílem je trvale udržovat cenu tepelné energie v soustavě CZT pod substituční hodnotou ceny tepla z domovní kotelny. A to se nám daří, naše cena tepla je nižší a je stabilizovaná," uvedl Koubský.

Podle jeho informací by se cena tepla neměla v několika nejbližších letech zvyšovat. Během letošního podzimu se KH Tebis, která je ze sta procent vlastněna městem Kutná Hora, podařilo zahájit dodávky tepla z biomasového zdroje v areálu ČKD.

„Dokonce i zemní plyn do zálohy máme nakoupený na roky 2015 a 2016. Cenu tepla by tedy mohla negativně ovlivnit jedině inflace nebo změny sazeb DPH," zakončil Koubský.