Proč jste šel do komunální politiky? Pro mě je to stále dost nevděčná role, kde se práce nechválí a neúspěchy trestají velkým křikem.
V Kutné Hoře žiji se svojí rodinou a proto mi její osud není lhostejný. Vidím, co se v posledních letech děje v zastupitelstvu a myslím si, že bych svými zkušenostmi a schopnostmi mohl pomoci. Zároveň jsem cítil podporu jak lidí uvnitř ODS, tak veřejnosti. Většinou nejvíce křičí hlupáci. Inteligentní člověk se snaží něco udělat, aby se situace změnila, pokud se mu současný stav nelíbí. A je jedno, jestli to znamená kandidovat do zastupitelstva, někoho podpořit, nebo prezentovat svoje myšlenky s cílem podpořit veřejnou debatu o důležitých věcech. Proto si z těch křiklounů zase tolik nedělám.

Zmiňte vaši dosavadní politickou kariéru.
Od roku 2008 jsem v Zastupitelstvu Středočeského kraje. Za tu dobu jsem byl místopředsedou Výboru pro sociální věci, Finančního výboru a předsedou Dozorčí rady Oblastní nemocnice Kolín. Momentálně jsem předsedou Klubu zastupitelů ODS a členem Výboru pro audit Oblastní nemocnice Kolín. Prakticky se tedy jako ekonom věnuji celou dobu financím.

Stačilo vás v průběhu těch pár povolebních dní něco otrávit, naštvat, zklamat?
Asi jsem si trochu naivně myslel, že volební kampaň skončila otevřením volebních místností. Chtěl jsem začít řešit konkrétní témata, zda je shoda například na změně politiky územního rozvoje, způsobu rekonstrukce sportovišť, vytvoření nové koncepce cestovního ruchu a zejména na strategickém plánu rozvoje Kutné Hory. Zatím jsme se k tomu nedostali a neustále jen poslouchám, jak ten někoho nepodpoří a co kdo komu v minulosti udělal. Přijde mi to trochu jako neúcta k voličům, kteří nám rozdali nějaké karty a my s nimi prostě musíme hrát. Když se podíváte na menší strany, které mají v zastupitelstvu po dvou zástupcích, tak vidíte jejich konstruktivní přístup. Myslím si, že je to kvůli tomu, že nemají vidinu nějakého osobního prospěchu, ale snaží se podpořit něco, co by mohlo mít smysl. Konkrétně zatím vůbec nerozumím postoji ANO, kde jsou jednoznačně preferovány osobní zájmy, nad zájmy města či značky ANO. Ale třeba se to vysvětlí, nebo si někdo uvědomí, že budoucnost města je opravdu důležitější než skutečnost, zda budu mít placený post ve vedení právě já.

Byl byste ochoten přijmout post starosty Kutné Hory?
My jsme strašně vděční voličům za podporu, ale skončili jsme třetí. S pokorou přijímáme, že starosta by měl být z Města pro lidi nebo z ANO. Starosta musí mít odpovídající sílu v zastupitelstvu a v radě. Myslím si, že po čtyřech letech naší neúčasti v zastupitelstvu musíme voličům nejprve předvést, že je ODS pro město přínosem a budeme-li mít po příštích volbách ještě silnější mandát, pak bude tato otázka aktuální.
  
Jak podle vás bude probíhat další povolební výboj v Kutné Hoře? Budou to jen další šarvátky a čtyři roky hádek?
Věřím, že nebudou. Stále doufám, že postavíme stabilní širokou koalici, kde bude jediným cílem rozvoj našeho města. S tím jsem do toho šel a nehodlám se této představy vzdát. Bude to složité, ale kde je vůle, je i cesta. My tu vůli máme a já věřím, že i ostatní!

Jak se těšíte na spolupráci s Kateřinou Dacziskou v zastupitelstvu? Potomkem šlechtického rodu.
Kateřina Daczická je chytrá a sympatická dáma. V rámci kampaně jsem se utvrdil v tom, že oslovit ji na kandidátku, byl dobrý tah. Má spoustu energie a na spolupráci s ní se těším. Pro mě, jako konzervativního politika, má samozřejmě její příběh svoje kouzlo. Jsem rád, že se do Kutné Hory vrátila.

Na základě čeho jste sestavoval kandidátku ODS?
Měl jsem jasnou představu, že chci náš tým lidí oživit nezávislými kandidáty. Pokud nemáte delší dobu viditelné úspěchy, pak se samozřejmě lidé v politice motivují hůře. Proto jsem byl rád, že s novými tvářemi přišla i tolik potřebná energie. Nakonec jsem byl překvapen, kolik lidí přijalo moji nabídku kandidovat za ODS. Co je pro mě však ještě důležitější, že jsme vše podřídili týmovému úspěchu. Počet míst v zastupitelstvu je samozřejmě omezen, ale i od lidí, kteří v zastupitelstvu neusednou, mám zpětnou vazbu, že chtějí v tomto týmu nadále pokračovat, že je to baví a jedná se jako o členy ODS, tak o nestraníky. To je pro mě potvrzení toho, že se nejednalo pouze o jejich osobní zájmy, že naše práce má smysl a budoucnost.