„Pravděpodobně se jedná o sebevraždu. Muž nejdříve seděl u kolejí a teprve když viděl, že jede vlak, tak si lehl do kolejiště a došlo k usmrcení," popsala pravděpodobný scénář nešťastné události kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Nešťastná příhoda ovlivnila také provoz na trase Čáslav – Golčův Jeníkov. „Jezdí se pouze ve směru na Golčův Jeníkov a je tam snížená rychlost na třicet kilometrů v hodině," informovala včera policejní mluvčí.

Případy sebevražd, či pokusů o sebevraždu řešili v posledních letech zejména policisté v Kutné Hoře.

Naposledy si v únoru letošního roku chtěla vzít život čtyřiačtyřicetiletá cizinka. Skočila ze třetího patra domu na sídlišti Šipší. S poraněními hlavy a hrudníku byla převezena do nemocnice v Praze.

Další případ pokusu o sebevraždu řešili kutnohorští policisté před více než rokem, kdy si shodou okolností také cizinec navlékl oprátku na krk a přehodil přes větev stromu v kutnohorské čtvrti Karlov. Život čtyřiatřicetiletému muži tehdy zachránil rychlý příjezd policejní hlídky vybavené přenosným defibrilátorem.
Ke dvěma pravděpodobným sebevraždám došlo v rozmezí několika dnů na sklonku předloňského podzimu.

První byl šestačtyřicetiletý muž, který byl nalezen s igelitovým pytlem na hlavě na lavičce v lesíku pod Kaňkem.

O týden později si zřejmě sáhl na život pětapadesátiletý Kutnohorák, kterého našli kolemjdoucí oběšeného na budově ubytovny v areálu kutnohorského fotbalového stadionu.