Téma druhého týdne byl Mini Spartan Race, a jak sám název napovídá, šlo zejména o sportovní aktivity. Nejzajímavější byl celodenní výlet po místních lesích, jehož úkolem bylo najít ztracenou trampskou chatu.

Zajímavostí bylo, že vedoucí s dětmi objevili začínající lesní požár, kdy od opuštěného ohniště začínala hořet okolní hrabanka. Po zavolání na tísňovou linku a příjezdu hasičů, byli táborníci svědky ostrého zásahu hasičské výjezdové jednotky.

Další populární akcí byl kurz pro začínající vodáky na místním rybníku. „Děti byly velmi šikovné, jediný, kdo se takzvaně cvaknul, byl pan vedoucí, což dětské obecenstvo ocenilo potleskem,“ prozradila vedoucí tábora. Tábor byl zakončen během Mini Spartan, který se podobal skutečnému Spartan Race.

Třetí běh tábora byl založen na kreativitě. Rozhodně nešlo o žádné pastelky, děti dostaly téma a bylo jen na nich, jak se s úkolem vypořádají. Vyráběly náramky, papír, nebo třeba keramiku. Na závěr si každý vyzdobil památeční tričko na příměstský tábor v Sudějově.

O popularitě tábora svědčí fakt, že některé děti se zúčastnily všech tří turnusů.