Kresba má velikost 5,5 x 5,5 metrů a její tvorba trvala více než měsíc. „Měli jsme zadanou tématiku dinosaurů, jinak jsme měli v pojetí volnější ruku," řekl Petr Kalčák. „Museli jsme jej detailně překreslit do počítače v poměru 1:1. To trvalo z celého procesu od návrhu po hotový produkt nejdéle," podotkl Kalčák.

3D streetart je populárním výtvarným projevem, který slaví úspěch po celém světě. Obrazy umístěné na rušných ulicích měst vyvolávají pocit reality. Umělci nakreslí například prasklinu v zemi či dav lidí. Z určitého úhlu pak obraz působí jako skutečnost.

Musíte se dívat 
ze správného místa

Trojrozměrný obraz z Kutné Hory vznikl kompletně počítačovou grafikou a posléze byl vytisknut na pruhy koberce. Funguje ale na stejné bázi. „Pro dosažení stoprocentního 3D efektu je nutné dívat se na obrázek ze správného místa a pomocí objektivu. Tedy přes fotoaparát, kameru, či mobil," vysvětlil Petr Kalčík. „Když vidíte obraz vlastníma očima, efekt zapůsobí tak na 80 procent. Mozek se nedá tak lehce ošálit. Přes fotoaparát je ale pocit stoprocentní," dodal. Než však umělci hotový obraz pošlou do Prahy, budou si jej moci prohlédnout občané Kutné Hory, a to zítra od 13 hodin na nádvoří Spolkového domu v Lierově ulici. „Do výstavní síně jej nedostaneme, je hodně velký. Proto akce závisí na počasí. Pokud bude pršet, přesune se ukázka na další den," doplnil autor trojrozměrného díla Petr Kalčák.