Trubač dokáže velmi brzy pokrýt svými výhony jakoukoli zeď, poté překvapí výraznými květy. Pro správný růst vyžaduje oporu. Výhony proto přichytáváme ke zdi, pergole či jiné opoře. Květy rostou v hroznech, obvykle se tvoří na jednoletých letorostech. Listy jsou zubovité, lichozpeřené a na podzim opadávají. Po odkvětu vzniká tobolka.

Rod trubačovitých zahrnuje pouhé dva druhy, které pocházejí ze Severní Ameriky a Číny. Rostliny, jež pocházejí ze severnějších oblastí, jsou při pěstování odolnější vůči vnějším podmínkám. Trubač velkokvětý (Campsis grandiflora) je vynikající bujná dřevina, velmi vhodná k oživení domovních stěn, pergol, sloupů a loubí nebo vysokých stěn v dobře chráněných polohách. Jeho rostliny tvoří méně přísavných destiček než trubač kořenující (Campsis radicans).

Zdroj: Youtube

Trubač potřebuje pro svůj růst vhodně zvolené stanoviště. Ideální je slunečné místo na jižní straně. Půda by měla být kvalitní, nelze zapomínat na dostatečnou zálivku. Nesnáší ale trvale zamokřené stanoviště. Trubač je mrazuvzdorný, takže naše zimy snáší dobře.

Páteční program městských her v Kutné Hoře.
OBRAZEM: Městské hry zahájily fotbalem a florbalem

Brzy zjara je zapotřebí rostlinu seříznout, bude potom více kvést. Jednoleté výhony je vhodné zkracovat na dvě očka. Víceleté boční výhony bychom měli na hlavních výhonech nechat asi o délce jednoho metru. Množit trubač lze pomocí dřevitých řízků.

Ilustrační foto.
Účet za vynášení autosoučástek vystaví soud
21. ročník mezinárodního hudebního festivalu Operní týden vyvrcholil inscenací opery Giuseppe Verdiho Macbeth.
Začíná festival Operní týden 2018