„V místě mého bývalého bydliště jsem chodil na podobné akce hodně často. Když jsem se ale přistěhoval do tohoto regionu, žádné pochody jsem nenašel. Proto jsem se rozhodl nějaké zorganizovat,“ vysvětlil pohnutky k pořádání podobných akcí v regionu hlavní organizátor Mojmír Ježek.

Během turistického pochodu po okolí Bohdanče se účastníci mohou těšit nejen na pěknou přírodu. „Snažil jsem se udělat trasu co nejzajímavější. Během cesty se účastníci pochodu mohou těšit na otevřené kostely s možností prohlídky, na ukázky historického šermu a na exkurzi palírny, spojenou s ochutnávkou,“ popsal nejzajímavější atrakce Mojmír Ježek.

Zmíněný pochod vznikl kvůli žádosti sponzora. „O pořádání akce v tomto termínu nás požádal hlavním partner, který si přál, aby se nějaká turistická aktivita uskutečnila ke konci léta v okolí Bohdanče,“ vysvětlil Ježek.

Hlavní sponzor pochodu rád podporuje podobné aktivity. „V regionu se snažíme podporovat všechny zajímavé akce. Proto jsme se stali partnery zmíněného turistického pochodu,“ vysvětlil manažer firmy Less & Patrick Jan Kadlec. „V rámci akce se například mohou turisté stavit na exkurzi naší palírny. Připravena je pro ně také ochutnávka našich výrobků. Navíc také zajišťujeme ceny a upomínkové předměty pro vítěze a účastníky,“ doplnil Kadlec.

Na pěší pochod se můžete vydat i s miminkem. „Pěší trasy se dají projet i s vhodným kočárkem, proto mohou lidé přijít i s malými dětmi,“ poznamenal Mojmír Ježek. Účastníci se vydávají na trať od šesti do dvanácti hodin z bohdanečské sokolovny. Končí na stejném místě v osmnáct hodin. Startovné je deset korun pro mládež do sedmnácti let, pro dospělé je cena dvacet korun.

Ondřej Oravec