Tuto myšlenku podpořil i místostarosta Vít Šnajdr. „Toto sportoviště v Kutné Hoře chybí. Podle návrhů by zde byla i dráha vymezená pro koloběžky a kola, areál by byl oživen i přírodními prvky,“ přiblížil. Skatepark by tedy měl být řešen tak, aby byl využitelný i pro veřejnost, nikoli pouze pro zkušené skateboardisty.

Vedení města podporuje umístění skateparku ke Klimešce. Jako smysluplné řešení se jeví hned z několika důvodů - je v centru města a okolo jsou další sportoviště – plavecký bazén, zimní stadion, sportovní hala a nově vznikající volejbalové kurty.

O přesném umístění sportoviště však ještě rozhodnuto není a bude předmětem dalších diskuzí. Mimo jiné je také nutné zvážit hluk, pravděpodobně bude zadána hluková studie. „Chceme mít zpracovaný kompletní návrh toho, jak bude vypadat celé okolí Klimešky,“ zdůraznil Šnajdr.

Prvotní návrh, který byl zadán, je totiž rozdělen na etapy. „V návrhu je skatepark umístěn do přední části, tedy směrem do Čáslavské ulice,“ upřesnil místostarosta s tím, že v něm není známé využití zbylého prostoru. Rozhodovat se chtějí na základě celkového konceptu, proto bylo rozhodnutí o umístění skateparku bylo odloženo na srpen.