Pračka a sušička pomohou k tomu, aby mohli studentky a studenti ve veřejnosti přístupném cvičném kadeřnickém a kosmetickém salonu pracovat v komfortnějším prostředí. „Kadeřnickému salonu se zatím dostalo úprav pouze v částí pro veřejnost. Jsem rád, že jsme darem od Foxconnu mohli vybavit i potřebné zázemí,“ uvedl ředitel učiliště řemesel Josef Vavřinec.

close Učebny praktického vzdělávání učiliště řemesel dostaly nové vybavení. info Zdroj: Archiv školy zoom_in Učebny praktického vzdělávání učiliště řemesel dostaly nové vybavení.

Memorandum o vzájemné spolupráci škola s firmou podepsala v roce 2016. Od tohoto roku Foxconn zajišťuje odborné stáže nebo praxe, exkurze v obou výrobních závodech v Kutné Hoře nebo Pardubicích a je důležitým partnerem pro školní i mimoškolní soutěže a další aktivity.

„Také v tomto školním roce jsme měli být partnerem republikové soutěže v odborném letování, které škola každým rokem úspěšně organizuje. Vlivem pandemie se ale další ročník nemohl uskutečnit. Jsem rád, že škola pro finanční dar našla smysluplné využití a podpořila další rozvoj řemesla,“ řekl manažer PR a komunikace Foxconnu Pavel Kožený.