Cíle projektu jsme začali naplňovat už rok před chystaným výjezdem do zahraničí ve formě jazykových kurzů pod vedením zkušených lektorů.

První den kurzu jsem plna odhodlání a očekávání vstoupila do budovy jazykové školy Malvern House London, která leží přímo v srdci města. Je prestižní jazykovou školou a kurzů se tam účastní lidé doslova z celého světa. A tak se mými spolužáky stali studenti z Itálie, Francie, Brazílie, Kolumbie, Japonska, Číny, Thajska, Dubaje, Polska, Rumunska. Češka pouze jedna.

close Učitelé ze Střední zemědělské školy v Čáslavi navštívili jazykovou školu Malvern House London. Studijní skupiny byly rozmanité co do národností, tak i věku. info Zdroj: archiv školy zoom_in

Ze čtyř forem výuky jsem si vybrala „speak“ a byla poslána do učebny K 13 – Piccadilly Circus. Škola začínala každý den v 9 hodin a končila ve 13 hodin. K přípravě jsem využívala parky v blízkosti školy, popřípadě zahradu paní domácí.

Obavy z výuky se rozplynuly s příchodem sympatické lektorky a zadanými tématy – cestování, jídlo a zdravotnictví. Formy výuky se velmi často měnily, nejdříve jsme vymýšleli slovíčka k danému tématu, pak hojně využívaná interaktivní tabule, práce s učebnicí, videa k danému tématu, práce ve skupině, tvorba článků a také třeba zpívání podle ‚lyrics‘ na youtube.

Každý pátek jsme psali závěrečný test z mluvnice a ze slovíček. Odpolední výuka se zaměřovala především na londýnské reálie.

close Logo programu Evropské unie Erasmus+. info Zdroj: archiv školy zoom_in

Londýn nabízí mnoho skvělých lákadel. Významné památky, sídlo královské rodiny, divadla, monumentální muzea a galerie, z nichž mnohé jsou se vstupem zdarma. Londýn spolu s New Yorkem a Tokiem patří mezi tři nejdůležitější ekonomická centra, a proto jsem si nemohla nechat ujít ani vycházku k Londýnské burze, London Stock Exchange. Významná byla pro mě i soukromá návštěva Goldsmiths, University of London.

Při závěrečném ceremoniálu ve škole jsme všichni absolventi dostali certifikát o vykonané zkoušce. Jazykový kurz byl pro mě dosud nepoznanou, ale velmi cennou zkušeností. Chtěla bych poděkovat managementu naší školy, především řediteli Jaromírovi Horníčkovi, zástupkyni Daně Jandové a také Marcele Pařilové za zprostředkování jazykových kurzů, výjezdu do zahraničí a nabytí nových zkušeností.

Vladimíra Uhlířová