Od 9.30 hod. zněl janovickým náměstím mládežnický orchestr, který si letos pozval dva skvělé hosty. Tím prvním byl velký pěvecký sbor „Červánek“ Základní školy v Uhlířských Janovicích, který letos disponuje více než 90 členy a taneční kroužek pod vedení paní učitelky Olgy Ladrové. Celkem v programu účinkovalo více než 160 účinkujících, což je opravdu rekord. Všichni si své umělecké dílo skvěle odvedli. Žádné zmatky, program skvěle plynul a v tvářích diváků byla vidět spokojenost a nadšení.

Koncert zahájil starosta města Josef Hrádek a hned v úvodu poděkoval všem účinkujícím za jejich náročnou přípravu na toto vystoupení.
Vzácnými hosty v hledišti byli i ředitelé obou škol Dagmar Srbová a Ivan Fišer.

Z celého koncertu bylo vidět, že si Základní umělecká škola Zásmuky, která celý koncert připravila v našem městě, skvěle vede a o své žáky nemá nouzi.
V závěru koncertu se ujal taktovky i pan ředitel Ivan Fišer, který je dirigentem Městské hudby Františka Kmocha v Kolíně.

„Prvomájovým koncertem, který byl naprosto apolitický dokázala Zásmucká škola, že naše město je prioritou jejího rozvoje. To dokazuje i to, že pan ředitel Ivan Fišer přesouvá ředitelství své školy do Uhlířských Janovic a garantuje všem zájemcům o umělecké obory jejich uspokojení,“ uvedl vedoucí uhlířskojanovického odloučeného pracoviště zásmucké základní umělecké školy Květoslav Červený mladší. Právě on a jeho otec Květoslav Červený starší měli jako hlavní pořadatelé z prvomájového vystoupení svých žáků snad největší radost.