Pro Janovické ženské družstvo to bylo sice první představení v letošním roce, ale již páté úspěšné účinkování na Memoriálu J.Beneše a J. Ulricha.

Po běhu na 100 m překážek se ženský Janovický tým usadil na průběžném druhém místě. Především díky mladé posile Lence Růžičkové, která se stala vítězkou běhu na 100 m překážek. Povedený požární útok, celkově nejlepší ze všech sedmi zúčastněných pak katapultoval Janovická děvčata (posílená z Rašovic) na celkové první místo. Putovní pohár za vítězství v ženské kategorii tak již po čtvrté putoval do Uhlířských Janovic.


Uzavřít sezónu se do Chrášťan vydalo i družstvo Janovického dorostu. V konkurenci osmnácti družstev předvedli skvělý výkon již v první disciplíně, běhu na 100 m překážek. Ze 72 startujících závodníků patřila první čtyři místa právě Janovickým. První místo obsadil Vojta Verner, o jednu setinu sekundy za ním zaostal Martin Viktora, třetí místo patřilo Janu Barešovi a čtvrtý skončil Roman Petrásek. Výborným výkonem na stovkách si zajistili dostatečné vedení před královskou disciplínou požárního sportu, požárním útokem. Ani v požárním útoku nezaváhali a s časem těsně za třicetivteřinovou hranicí obsadili první místo i v této disciplíně. Díky tomu putovní pohár v mužské kategorii neopustí na další rok Kutnohorský okres. Po úspěšném Chmelišti a Křeseticích z minulých let tentokrát předvedli Janovičtí dorostenci, že na Kutnohorském okrese se hasičskému sportu opravdu daří.

Celkově putovali do SDH Uhlířské Janovice dva poháry za celkové vítězství, dva poháry za nejlepší požární útok a věcné ceny pro nejlepší závodníky v běhu na 100 m překážek (první tři v mužské a první místo v ženské kategorii). Doufáme, že na nás naši kolegové z Rakovnického okresu nezanevřou a příští rok nás na tuto akci pozvou znovu.