„Přišel požadavek z Osadního výboru Kaňk, který nás důrazně žádá, abychom tam také zprovoznili měření rychlosti,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO 2011) s tím, že se město zabývá otázkou, zda zvolit variantu nového úsekového radaru nebo využít stávající radar a nastavit jej tak, aby měřil okamžitou rychlost a data z něj mohla využívat policie a odbor dopravy.

Na malínském úsekovém radaru se jen za loňský rok na „pokutách“ vybraly 4 miliony korun. Od středy 1. ledna zároveň došlo k navýšení sazebníku určených částek provozovatele vozidla, jak se pokuty nazývají dle zákona v tomto typu řízení.

Josef Viktora ale uvedl, že vedení města bude jednat o dalším navýšení s novou vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Kateřinou Gygalovou. Ta od začátku března ve funkci vystřídá Jaromíra Ďoubala, který odchází do důchodů.

„Jednání je možné, ale určené částky za překročení rychlosti pod 60 km/h již není nutné zvyšovat. Současná výše určené částky za sankcionovanou rychlost 53 - 56 km/h je stanovena na 400 korun a to je oproti loňsku navýšení,“ řekla Kateřina Gygalová. 'Pokuta' za rychlost 57 - 60 km/h je pak stanovena na 600 korun.

„Radar není instalovaný především kvůli výdělku, ale je zejména preventivním opatřením pro zklidnění dopravy v celém městě,“ zdůraznila Gygalová.