Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úspory i havárie navrací družiny zpět do budov škol

Kutnohorsko – Ekonomické úspory, ale i havárie potrubí jsou příčinou toho, že družiny při Základní škole Jana Palacha a Základní škole Kamenná stezka v Kutné Hoře se stěhují zpět ze samostatných budov do prostor budov školy.

23.11.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto: budova družiny při ZŠ Žižkov v Kutné HořeFoto: archiv Deníku

Budovu, ve které až dosud sídlila družina při Základní škole Kamenná stezka v Kutné Hoře, má nyní již ve vlastnictví město.

„Družinu jsme do školy přestěhovaly kvůli havarijní situaci, kdy došlo k vytopení jejích prostor," sdělila příčinu stěhování zástupkyně ředitele Libuše Štická.

Pro potřeby vyčlenilo vedení vzdělávacího zařízení dvě místnosti v budově, které byly nově zrekonstruovány. V současnosti podle slov zástupkyně ředitele navštěvuje družinu třicet šest dětí. „Jednou 
z nevýhod v tomto případě je ztráta zahrady, kterou dříve družina disponovala. Nyní, když chtějí učitelky vyjít s dětmi ven, musí to být organizované," uvedla hlavní negativum pramenící z přestěhování družiny Libuše Štická.
Přestěhování nabízí ale 
i řadu výhod: děti jsou ve školním prostředí, mohou využívat místní tělocvičnu a další materiální vybavení školy. 
V lednu příštího roku čeká družina ještě další změna 
k lepšímu. 

 Družinu při Základní škole Kamenná stezka v Kutné Hoře v lednu doplní nová šatna. „Bohužel v letošním roce již na tuto akci nezbyly finanční prostředky, tak jsme ji přesunuli na začátek příštího roku," řekla zástupkyně ředitele Libuše Štická.

Družina zabrala prostory poradny

Do „nových" prostor v budově školy se přemístila také družina při Základní škole Jana Palacha v Kutné Hoře. Vedení ji umístilo do bývalých prostor pedagogicko – psychologické poradny, která tam donedávna působila. „Přestěhování do společných prostor si v posledním roce víceméně přály vychovatelky z důvodu horšícího se technického stavu bývalé školní družiny," vysvětlila situaci související se stěhování družiny ředitelka vzdělávacího zařízení Jaroslava Drabešová.

Vedoucí školní družiny při „Palachovce" Marie Blahníková sdělila, že s přestěhováním do prostor školy je s ostatními vychovatelkami spokojená. „Musím říci, že pozitiva rozhodně převažují. Sice děti zůstávají ve školním prostředí, ale máme pro sebe celé přízemí," dodala vedoucí družiny. Zároveň zmínila, že děti mají jednodušší přístup do školní jídelny, kdy pouze projdou budovou, stejně tak si vystačí pouze s jedněmi cvičkami do školní tělocvičny. „Máme zde také více teplo. Vytápění prostorů bývalé družiny bylo problematické," řekla Marie Blahníková. S kolegyněmi vychovatelkami oceňují také větší hygienický komfort.

Díky přemístění družiny škola ušetří náklady, které 
s sebou nesla správa bývalé budovy školní družiny v ulici Studentů. Na přestěhování se podílelo vedení Palachovy základní školy se zaměstnanci. „Nyní stále ještě probíhají interiérové úpravy, v příštím roce chceme například zastřešit vstup do družiny. Vítáme také městem zajištěnou opravu multifunkčního hřiště, kde bychom na zatravněné plochy v areálu rádi umístili herní prvky," dodala ředitelka Jaroslava Drabešová.

„V teple" školní budovy

Přímo v budově školy naleznou družiny také žáci a rodiče z I. Základní školy Zruč nad Sázavou nebo Základní školy Zbraslavice. Na základní škole ve Zruči nad Sázavou jsou prostory družiny umístěny 
v zadním traktu, který je se školou spojen průchozí nadzemní chodbou.

Ve Zbraslavicích sídlí školní družina ve dvou odděleních uvnitř budovy. V současné době ji navštěvuje čtyřicet osm žáků z prvního stupně. Jak prozradila ředitelka školy Milena Kyzourová, umístění uvnitř budovy školy je pro děti ze družiny výhodné: navštěvují počítačovou třídu, školní knihovnu, tělocvičnu 
i halu. „Kapacita družiny však nedostačuje, takže vedení podniká kroky k jejímu navýšení na šedesát žáků," uvedla plán do budoucna Milena Kyzourová.

Půl na půl

Mimo budovu školy v současné době zůstává družina na Žižkově v Kutné Hoře. Jak uvedla vedoucí Marie Dušková, situace je o něco složitější. „Naše družina sídlí v nové budově, kde jsou umístěna tři oddělení. Prostory však nestačily, a proto jsou další dvě oddělení umístěny ještě v budově základní školy," řekla.
Slučování všech oddělení se prozatím nechystá – chybí prostory. 

Autor: Blanka Olišarová

23.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradiční předvolební debata Deníku: s politiky na cestě autobusem. Zastavení na besedě s občany ve Všetatech na Rakovnicku.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Volební místnost v čáslavské průmyslové škole.
116

Kutnohorsko volí! O hlasování je velký zájem

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lidé dnes začnou volit své zástupce do poslanecké sněmovny

Kutnohorsko – Volební místnosti se otevřou po celém okrese již dnes ve čtrnáct hodin. Občané si tak budou moci zvolit své zástupce do poslanecké sněmovny. Zatímco v obcích bývají volební místnosti nejčastěji na obecních úřadech, najdou se i netradiční místa.

KRÁTCE: Fanoušci skupiny Derby si přijdou o víkendu na své

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Národní středisko pro eTwinning udělilo Základní škole T.G. Masaryka certifikát

Kutná Hora – Základní škola T. G. Masaryka Kutná Hora s radostí oznamuje, že získala certifikát kvality za eTwinningový projekt – Spring in my country.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení