„Krajský soud v Praze rozhodl jako nezávislý soud, těžko jeho rozhodnuté mohu nějak komentovat. Věřím, že zohlednil všechny okolnosti. Přiznám se ale, že jsem takové rozhodnutí očekával,“ komentoval rozhodnutí krajského soudu starosta Kutné Hory Josef Viktora.

Zároveň naznačil, kdy by se mohlo konat ustavující zastupitelstvo. „Mělo by to být 19. nebo 20. listopadu. Ve čtvrtek ve večerních hodinách ale ještě budeme mít jednání,“ zdůraznil Viktora. Podle něj by se ustavující zasedání mělo podle tradice konat na velké scéně Tylova divadla.

Město pro lidi ale rozhodnutí Krajského soudu v Praze vnímá jako potvrzení toho, že komunální volby v Kutné Hoře ovlivněny byly.

„Z rozhodnutí Krajského soudu vyplývá, že k ovlivnění voleb jednoznačně došlo. Vnímáme ho tedy jako podporu naší snahy, aby vedení města Kutná Hora vzniklo férovým a demokratickým způsobem," uvedla za Město pro lidi Kateřina Špalková a naznačila, že přesun do opozice nemusí být jediným řešením. „Ustanovující zastupitelstvo ještě neproběhlo. Další kroky pečlivě zvažujeme, možností je několik," dodala Špalková.