Na co se můžete těšit v čísle 22/2018?

- Rozhovor s vynikajícím violoncellistou a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora Jiřím Bártou

- Zelené Česko. Víte o tom, kde jsou nejzelenější místa Česka? Lesů, luk a strání si užijí především obyvatelé v příhraničí. Jak to vypadá na Kutnohorsku?

- Souhrn 7+1 NEJ událostí z minulého týdne.

- Ze života spolků: Tylova herecká škola slavila další úspěch, příznivci pohádky se mohou těšit na tradiční akci v Chlístovicích.

- Miminka narozená v minulých dnech v čáslavské porodnici.

- Retro seriály: spolužáci (ZŠ v Petrovicích II, ZŠ v Žehušicích), pohlednice z minulosti (podnik Pleas v Kutné Hoře).

- Kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Kutnohorsku.

- Deník nám fandí: obrazem představujeme hokejovou přípravku SK Sršni Kutná Hora.

- Otvírání, vylévání či cídění studánek je český lidový zvyk. Měl ukončich sucho a přivolat deště. Šlo o symbolické vyčištění pramene, které se provádělo v období od druhé poloviny jara až do svatojánské noci. Přečtěte si téma týdne s příběhem poutního místa v Sudějově u Uhlířských Janovic.

- Užitečné rady: boj proti mšicím, 3x recept na masovou roládu.

- Speciál Hasiči kolem nás: úvodní kolo nového ročníku Kutnohorské hasičské ligy, pozvánka na Krchlebskou věž, závod ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže v Krchlebech u Čáslavi pomocí jednohákového žebříku. 

- Ze sportu jsme pro vás vybrali: reportáž z utkání takzvaného zabarikádovaného hokeje HC Čáslav - All Stars tým Šíša Cup, povídání s talentovaným hokejistou Lukášem Seckým, rozhovor s bývalým profesionálním fotbalistou Štěpánem Kacafírkem

- A na závěr obrazem. Fotoohlédnutí za několika událostmi: Gastofestival v Kutné Hoře, oblastní výstava loveckých psů na zámku Kačina.

Kutnohorský týden.Zdroj: archiv VLM

Ani týdeník však nelze vytvářet bez spolupráce s vámi, čtenáři. Budeme rádi, když nás upozorníte na zajímavosti ve vašem okolí, na zajímavé lidi, na akce, které se u vás konají, když nám pošlete zajímavé fotografie. Nejlépe na e-mailovou adresu: redakce.kutnohorsky@denik.cz. Děkujeme!

Předplatné týdeníku Kutnohorský týden.Zdroj: archiv VLM