„Od nedělního odpoledne 23. srpna došlo na žádost stavbyvedoucího firmy, která zajišťuje sanační práce bývalého hotelu Černý kůň, a po dohodě se statikem, ke kompletní uzavírce části Kollárovy ulice i pro chodce. Důvodem je nepříznivý vývoj sanačních prací a riziko pádu i čelní stěny objektu,“ uvedl starosta města Josef Viktora prostřednictvím facebookového účtu kutnohorské radnice.

Současně požádal občany, aby se nepřibližovali do blízkosti objektu. „Jak informoval stavbyvedoucí a statik, v pondělí na místo dorazí další technika s plošinami k urychlení prací,“ doplnil starosta.

Část zdi dvorního traktu bývalého hotelu se i s lešením zřítila při sanačních pracích již ve čtvrtek 20. srpna. „Na místo okamžitě dorazili pracovníci stavebního úřadu a vyzvali k zastavení stavby a zamezení přístupu osob do blízkosti stavby. Ještě ten samý den se uskutečnilo jednání na místě události za účasti pracovníků stavebního úřadu, statika a zástupce majitelky,“ uvedlo vedení města.

Práce však pokračovaly i o víkendu. „V neděli odpoledne stavbyvedoucí firmy z důvodu zjištění dalších vad v konstrukci při rozebírání štítu požádal z bezpečnostních důvodů o kompletní uzávěru i pro chodce. Místo bylo ohraničeno bezpečnostní páskou. Krátce před 18. hodinou mělo dojít k odstranění zákazu průchodu chodců. Zákaz pro motorová i nemotorová vozidla je i nadále v platnosti,“ dodalo vedení radnice.