K plánované výstavbě v areálu bývalých kasáren se uskutečnila už tři veřejná setkání, to poslednív polovině července. Byty, které mají vyrůst na dvaačtyřiceti tisících metrech čtverečních, totiž mezi současnými obyvateli areálu budí značné emoce. Čáslavské radnici kvůli tomu dokonce poslali otevřený dopis, ve kterém vyjadřují s novou výstavbou jednoznačný nesouhlas.

Autorům otevřeného dopisu vadí zejména to, že několik stovek bytů má vyrůst na tak malé ploše, což podle nich původní plánovanou kvalitu celé lokality znehodnotí. Z poklidné části se podle nich stane stísněné rušné sídliště.

V areálu Prokopa Holého se bude dál stavět. Město představilo studii.
Nová výstavba v bývalých kasárnách má své odpůrce. Městu poslali otevřený dopis

Autoři studie, architekti Ondřej Tuček a Filip Bernard, už část připomínek občanů do návrhu výstavby zapracovali. „Došlo ke snížení podlažnosti domů, místo pěti a šestipodlažních domů jsou navrženy tří a čtyřpodlažní,“ uvedl Filip Bernard s tím, že nejvyšším objektem v areálu bude pětipodlažní dům.

Parkoviště budou podle něj k dispozici v suterénu, ale zároveň vznikne i dostatek parkovacích míst v ulicích. „Povrch ulic je navržen tak, aby byla doprava zpomalena," dodal architekt.

Ilustrační foto.
Nové Stolpersteine v Čáslavi položí v červenci německý sochař Günter Demnig

Další úpravy ve studii by měly být provedeny právě na základě došlých připomínek obyvatel na radnici.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.