Kameny budou instalovány před domem v ulici 28. října čp. 490 díky společnému úsilí Nadačního fondu dr. Dagmar Lieblové a Města Čáslav. Původně plánovaný termín instalace 2. září byl posunut na 6. září kvůli nepřítomnosti Güntera Demniga při vlastní instalaci v důsledku preventivních opatření proti šíření koronaviru.

Rodina Eisnerových bydlela v ulici 28. října čp. 490 v Čáslavi, kde byla i ordinace doktora Eisnera, která byla však zanedlouho po vzniku Protektorátu Čechy a Morava uzavřena vzhledem k původu pana Eisnera. Eisnerovi měli tři děti.

Mezinárodní taktické cvičení Ample Strike 202: 500 českých a až 200 aliančních vojáků bude spolupracovat na zemi i ve vzduchu.
Vojenské cvičení Ample Strike: z nebe zahřmí motory letadel sedmi armád

V době, kdy začala platit přísná pravidla pro židovské obyvatele, paní Eisnerová onemocněla a na následky nemoci zemřela. Doktora Eisnera posléze zatklo gestapo a byl odvezen do Terezína, kde později také tragicky zemřel. Děti pak byly v péči prarodičů do roku 1942, kdy byly deportovány do Terezína a dále do některého z vyhlazovacích táborů.

Kameny zmizelých za rodinu Eisnerovu jsou v Čáslavi první položené Stolpersteine. Nadační fond dr. Dagmar Lieblové ve spolupráci s městem Čáslav tak chtějí uctít památku rodiny židovského původu, která se jako většina členů židovské komunity do Čáslavi po druhé světové válce již nevrátila.

Lada Bartošová, ředitelka Dusíkova divadla v Čáslavi.
Novou ředitelkou Dusíkova divadla v Čáslavi se stala Lada Bartošová

První kameny zmizelých byly na Kutnohorsku položeny na začátku srpna roku 2016 za účasti Güntera Demniga, který všech dvacet osm kamenů v Kutné Hoře osobně položil. Akce se tehdy rovněž zúčastnila poslední žijící členka předválečné Židovské obce v Kutné Hoře Dagmar Lieblová. Zemřela v březnu roku 2018.

V evropských zemích je Stolpersteinů instalováno přes padesát tisíc, v České republice jsou již položeny kromě Prahy například v Kolíně, Brně, Ostravě nebo v Olomouci.