Turnaj zahájil Honza Kolář, který je hlavní duší kácovského volejbalu, a starostka obce Soňa Křenová. Přivítali zúčastněná družstva a popřáli jim hezký sportovní zážitek. Pak již došlo na rozlosování a rozehrání prvních zápasů ve skupinách.

Po celodenním zápolení se nakonec ve finále utkal obhájce loňského prvenství, a to družstvo Tlukani Kácov s družstvem z Chotusic. Po dramatickém zápase Putovní pohár a první místo získalo družstvo Chotusic, Tlukani skončili druzí a třetí místo obsadilo družstvo z Divišova. Celý turnaj se organizátorům vydařil, i když byl provázen úmorným teplem.

Nejen sport patří ke kácovskému létu, ale již devět let připravují mladí račanští hudebníci (Račana je místní část Kácova) Koncert pod lipami. Posluchači, kterých se tento rok sešlo více než stovka, vyslechli v první části koncertu vystoupení nastupující generace. Po kratičké přestávce následoval koncert skupiny Re-flex, která vznikla vloni a jejímž hlavním protagonistou je známý harmonikář Martin Zeman. Za organizací této kulturní akce ale stojí celá Zemanova rodina a patří jí za to velký dík.

Pro návštěvníky bylo připraveno, jako každoročně, občerstvení v podobě piva z místního pivovaru Hubertus a opečených buřtů. Bylo to příjemné posezení, které ukončil až večerní déšť.

Petr KŘEN