To studenti třetího ročníku čáslavského pedagogického lycea jsou v karanténě teprve od středy 9. září. Pozitivní test na covid–19 měl jeden ze žáků. Rozhodnutím hygienické stanice byla třída umístěna do karantény včetně třídní učitelky. U tříd, jejichž vyučující je zmíněná třídní učitelka, probíhá v jejích hodinách distanční způsob vyučování a rozvrh se tak pro žáky nemění.

Škola přijala rovněž zvýšená hygienická opatření jak v budově školy, tak v jídelně. Vstup do ní bude řízen kyvadlově, počet vcházejících strávníků bude omezen z důvodu zabezpečení maximální hygieny prostor a výdeje stravy.

V karanténě je také jedna třída ve Střední průmyslovou školu v Kutné Hoře. Kvůli jednomu ze žáků, který měl pozitivní test na covid-19, musela do karantény celá třída. V ní by měla zůstat do pondělí 21. září, další lidé jdou na testy v sobotu 12. září. Oslavy 150. výročí založení školy, které se mají uskutečnit 18. a 19. září, by to ale ohrozit nemělo. „Oslavy se uskuteční podle plánu, samozřejmě v rouškách. Nepřijdou jen ti, co budou v karanténě,“ uvedl ředitel školy Josef Treml.