Řidiče by uzavírka měla potrápit až do poloviny října, podle vedení města by se ale vše mohlo stihnout už do konce září. „Do 15. října je vydané povolení uzavírky. Podle našich informací by ale stavba mohla být hotova do konce září,“ uvedl už dříve starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO 2011).

Objízdné trasy budou ve směru na Pardubice vedeny přes Kaňk, ve směru na Prahu pak přes Karlov. Místní řidiči ale budou pravděpodobně využívat komunikace vedoucí přes sídliště Šipší a městskou část Sedlec.

Uzavírka křižovatky ulic Benešova a Masarykova v Kutné Hoře kvůli výstavbě kruhového objezdu.Zdroj: DENÍK/Hana Kratochvílová

Kvůli bezproblémovému průjezdu linkové autobusové dopravy začal rovněž platit zákaz zastavení v ulicích Školní a Lučanská. Spoje by měly obsluhovat všechny zastávky, které jsou na ulici Masarykova, vyjma zastávky „U potravin“, která bude přemístěna do ulice Školní. Odtud budou autobusy pokračovat kolem Tylova divadla dále na místní autobusové nádraží.

Zatímco kruhová křižovatka bude hotová nejpozději v polovině října, retail park, jehož součástí bude i hypermarket Tesco, by měl vzniknout do poloviny příštího roku.