Víceúčelové hřiště má rozměry 34 x 18 metrů a dvě brankoviště o rozměrech 1,7 x 3,7 metru. Přístup na hřiště je bezbariérový, hřiště je oploceno, což by mohlo zabránit nevítaným návštěvníkům ke vstupu. "Jsem rád, že obec překročila hranici 300 obyvatel a že je zájem o trvalé bydlení v obci. Rodí se zde dost dětí a těm je třeba nabídnout i odpovídající sportovní vyžití," prozradil Jan Kramář.

Součástí víceúčelového hřiště je také osazení sportovního vybavení, které se skládá ze sady sloupků pro tenis, volejbal, nohejbal, tenisová síť, volejbalová síť či dvě mobilní branky a dvě basketbalové konstrukce s odrazovou deskou, obručí a síťkou.

"Víceúčelové hřiště bylo vybudováno za 2,2 milionů korun, přičemž dotace z Ministerstva pro místní rozvoj činila 1,4 milionu korun, spoluúčast obce byla 725 tisíc korun," doplnil rohozecký starosta.

Hřiště bylo vybudováno v průběhu května až července tohoto roku. "Hřiště budou moci využívat občané Rohozce, SOKOL Rohozec, SDH Rohozec. Provoz hřiště bude veden řádem a správcem, který byl jmenován na zasedání obecního zastupitelstva 11. srpna," uzavřel Jan Kramář.