Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vánoční koncerty přinesou koledy i Rybovu mši

Kutnohorsko - K vánočním svátkům patří koledy a hudba a letošní advent na Kutnohorsku to více než potvrzuje. Než nastane Štědrý den, uskuteční se zde celá řada koncertů s vánoční tématikou.

9.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustračí fotoFoto: DENÍK/Radka Kočová

 Vystupovat v kostelech i koncertních sálech budou děti ze základních uměleckých škol, vokální seskupení, orchestry i sólisté. Například Kutnohorský komorní orchestr si už na tuto sobotu připravil hned dva adventní koncerty. V refektáři Galerie Středočeského kraje GASK zahraje hudbu Antonia Vivaldiho, Georga Fridricha Händela i Arcangela Corelliho. Slavnostní melodie těchto velikánů zazní nejprve na odpoledním koncertě od 16 hodin a posléze na večerním od 19 hodin. Orchestr opět nastudoval melodie ve spolupráci a harfistkou Vandou Šabakovou. V jejím podání zazní harfové koncerty s doprovodem smyčcového orchestru.

Rovněž v sobotu se v kostele sv. Vavřince na Kaňku představí sólista hudebního divadla v Karlíně Karel Bláha. Svým koncertem, který začne v 15 hodin, podpoří opravu zdejšího kostela.

Ve stejný čas se bude konat i další tradiční koncert v kostele sv. Bonifáce v Lochách. Pořádá jej Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská". Vystoupí na něm komorní pěvecký soubor Freetet z Kutné Hory. Kromě českých koled zazní také duchovní písně a spirituály. Chybět nebude ani sváteční slovo, které pronese farářka Českobratrské církve evangelické v Čáslavi, Drahomíra Dušková. Na své adventní a vánoční koncerty ale pilně trénují také žáci školou povinní. Mezi nimi jsou například děti z pěveckého sboru Červánek. Ty vystoupí v kostele sv. Aloise v Uhlířských Janovicích. Jejich koncert je letos naplánován na 20. prosince od 17 hodin. „Koncert je již velkou tradicí. Pořádáme ho v rámci každoročních projektů školy," řekla ředitelka Dana Bohatcová.

Koncertů, které budou vánočním svátkům předcházet, je ale více. V pořádání adventních a vánočních koncertů nezůstanou pozadu ale ani menší obce na Kutnohorsku. Třetí adventní neděli od 13.30 hodin se v kostele sv. Václava v Dobřeni bude konat koncert Základní školy Suchdol. Hlavního zpěvu se ujme Lucie Mrňáková, na varhany zahraje Viktor Darebný, které sborovým zpěvem doprovodí pěvecký sbor pod vedením Evy Vyhnánkové a Hany Kopečkové.

Poslední adventní neděli se pak v kostele Navštívení Panny Marie na Vysoké uskuteční hvězdně obsazený vánoční koncert, na kterém mimo jiné vystoupí i známá zpěvačka Marcela Březinová. Začátek koncertu je v 15 hodin.

V Chotusicích se adventní koncert uskuteční jen dva dny před Štědrým dnem. Letos se ale změní místo konání a koncert se z kostela sv. Václava přesune do místní sokolovny. Pěvecký sbor z Chotěboře zde začne příchozím zpívat v 18 hodin.

Zajímavý určitě bude i koncert Harmonia Kuthna Brass Quintett v kostele sv. Jana Nepomuckého. Jde o nově vzniklý žesťový kvintet s repertoárem renesanční a vánoční hudby.

Zřejmě nejočekávanější vystoupení letošních Vánoc ale chystá Učitelský smíšený pěvecký sboru Tyl. Ten vystoupí nejdříve příští týden v úterý v klášteře v Sedlci a posléze se bude připravovat na Rybovu mši vánoční, se kterou vystoupí 26. prosince v chrámu sv. Barbory.

Adventní a vánoční koncerty

10.12. v 16.00 a 19.00, Kutnohorský komorní orchestr, GASK

10.12. 15.00, Karel Bláha, kostel sv. vavčince Kaňk

10.12. pěvecký soubor Freetet, kostel sv. Bonifáce Lochy

11.12. 13.30, pěvecký sbor ZŠ Suchdol, kostel sv. Václava Dobřeň

13. a 19.12. 18.00, ZUŠ Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého

13.12. 19.00, Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl,konvent kláštera v Sedlci

17.12. 15.00, vánoční koncert, kostel Navštívení Panny Marie na Vysoké

17.12. 17.00, Věnovanka, Dusíkovo divadlo Čáslav

17.12. 17.00, Harmonia Kuthna Brass Quintett, kostel sv. Jana Nepomuckého

17.12. 18.00, Cantica, kostel Matky Boží Na Náměti

17.12. 19.00, Lucie Zhory a Mirek Balán, Dačického dům

18.12. 16.00, sbor Marcely Radoměřské, GASK

20.12. 17.00, sbor Červánek, kostel sv. Aloise Uhlířské Janovice

20.12. 17.00, Richard Pachman a Dita Hořínková, Městská knihovna Kutná Hora

22.12. 18.00, pěvecký sbor Doubravan, sokolovna Chotusice

26.12. 14.00, Jan Karban, Šárka Kvasničková , Adam Svoboda, Blues Café Kutná Hora

26.12. 15.30, Rybova mše chrám sv. Barbory

Autor: Hana Kratochvílová

9.12.2016
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Odstartoval první ročník festivalu Start Fest

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žádný začátek není snadný a v umění toto tvrzení platí dvojnásob, právě z toho důvodu vznikl festival Start Fest. Ten si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl pomoci mladým umělcům odstartovat jejich kariéru. V Kutné Hoře se festival Start Fest konal poprvé v pátek 14. října v kutnohorském Planet Music clubu. Publiku se představilo několik kapel a svou tvorbu na společné výstavě odprezentovali také mladí fotografové.

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory

Březová /FOTOGALERIE/ - Společné setkání dětí, rodičů i organizátorů projektu Putovní olympiády mateřských škol se uskutečnilo v sobotu 14. října v krásném prostředí zábavného parku Heroland, v Březové u Kutné Hory při příležitosti ukončení pátého ročníku projektu spolupráce, který realizuje MAS Lípa pro venkov společně s partnerskou MAS Zálabí.

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti navštívily policejní oddělení v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy Uhlířské Janovice navštívili v říjnu letošního roku v dopoledních hodinách místní Obvodní oddělení Policie ČR.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení