V rámci posuzování názorů veřejnosti se pro jeho výběr rozhodlo 602 lidí, naopak odmítavých hlasů bylo 288. U dvou protikandidátů se poměr ano/ne výrazně přikláněl ke druhé variantě. V případě třemošnického smrku, vysokého zhruba 18 metrů, byl 52:839, u rohozecké jedle, měřící deset metrů dosáhl o něco vyrovnanějšího skóre 246:645.

close Plakát města k zahájení adventu. info Zdroj: archiv města zoom_in Plakát města k zahájení adventu. Slavnostní rozsvícení nazdobeného smrku se chystá na neděli 27. listopadu, kdy symbol Vánoc zazáří od 16 hodin. Uskuteční se také trhy – jak tradiční adventní, tak bude k mání exotické ovoce. Součástí doprovodného programu bude rovněž živý betlém a zahraje kapela Věnovanka.

Trochu jinak laděnou vánoční atmosférou nabídne náměstí Jana Žižky z Trocnova už ve čtvrtek 24. listopadu; taktéž od 16 hodin.

Do Čáslavi zavítá vánoční kamion Coca-Cola, který v rámci dvouhodinové zastávky přiveze mimo jiné Santu Clause se skřítky, občerstvení sladké i slané, horký nealko punč i kolový vánoční nápoj se skořicí. Na akci se podílí i Český červený kříž, který na pomoc lidem v nouzi dostane peníze z tržeb za jídlo i pití i z prodeje vánočních předmětů.