„Letos byl dominantou betlém s živými postavami Marie, Josefa a pastýřů, doplněný kulisami zvířátek. Hasičská kapela Hasband a sousedská pěvecká výpomoc se postarala o vánoční koledy a písně. Za jejich linoucím se zvukem andílek s letící kometou rozsvítil nazdobený stromeček, ale také oči všech přítomných, které uvedl do překvapení a úžasu,“ popsala za organizátory Jana Veselá.

U stromečku byl postavený také vánoční stánek s krásně nazdobenými perníčky, vánočními sušenkami, čokoládovými košíčky, výrobky z vizovického těsta, vánočními muffiny a horkým, všude vonícím svařákem.
Každý si bez ostychu mohl nabídnout všeho dle chuti a libosti. A když se tato zpráva donesla až k Mikuláši, také dorazil a z naplněné nůše, do které mohl každý přispět, všechny přítomné obdaroval.

A protože sníh pocukroval krajinu, mráz se postaral o pěknou zimu, odebrali se všichni do tepla hasičské zbrojnice, kde adventní rozjímání a zábava mohla pokračovat.

„Děkujeme všem, kteří se podíleli aktivně na této akci a pomohli tak vytvořit krásnou předvánoční atmosféru. Zároveň velké poděkování patří členům skupiny Hasband se „zpěváčky“, kteří si umí najít chviličku času na vánoční zpívání,“ vzkázala Veselá.

Hasband ve školkách

S pásmem nazvaným Od adventu po tři krále potěšili také děti v MŠ na Ostrém rohu v Čáslavi a v MŠ Žleby. Vánoční atmosféru navodili i dětem z prvního stupně ZŠ Žleby.

„V závěru vystoupení si ti nejmenší měli možnost vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to je vystoupit před publikem za doprovodu hudebních nástrojů a to s koledou Stojí vrba košatá. Celé vystoupení se setkalo s velkým ohlasem a bylo odměněno hlasitým aplausem,“ popsala.

„Na železnou neděli první svíčka „Naděje“ již vzplála, druhá o bronzové neděli na svůj čas ještě čeká- má jméno „ Mír“. Vánoce, Vánoce přicházejí, a proto přejeme všem radostné a požehnané vánoční svátky prozářené láskou a pokojem,“ zakončila Jana Veselá za Sbor dobrovolných hasičů Zehuby-Kamenné Mosty.