Mezi prvními, kteří budou mít rozsvícený stromeček, budou obyvatelé Kácova. Ti rozsvítí svůj strom již dnes odpoledne. Slavnost se uskuteční před 2. stupněm základní školy, a to od 17 hodin. Na programu budou školní vánoční trhy a voňavé vánoční občerstvení. Vystoupení si připravily také děti z mateřské a základní školy.

Dalším stromkem, který se rozsvítí o tomto víkendu, bude ten v Malíně. Bohatý program pro děti i jejich rodiče je připraven již od 14 hodin. V kostele sv. Jana a Pavla budou také vystaveny vlastnoručně vyrobené „malínské vánoční stromečky", které vyráběli děti i dospělí v rámci soutěže pořádané Obecní knihovnou Malín. Zpívat se budou koledy a pít tradiční svařák.

V sobotu 29. listopadu zve nově založený Spolek pro Skvrňov na akci nazvanou „Adventní světlo – první rozsvěcení vánočního
stromu ve Skvrňově" konané od 18 hodin. Prvním rozsvícením stromku ve Skvrňově na návsi chtějí založit novou tradici.

První adventní neděli 30. listopadu se bude konat slavnostní rozsvícení stromku v Semtěši. Začátek bude v 16 hodin, kdy na plácku naproti věži můžete navštívit malý vánoční trh a zakoupit drobné dárky. Najdete zde adventní věnce, výrobky z pedigu, vánoční dekorace, mýdla, keramiku, dřevěné ozdoby, výrobky z textilu a další. Vánoční koledy zazpívají děti z Bílého Podolí a v 17 hodin se pak slavnostně rozsvítí strom.

Ve stejný den, tedy 30. listopadu, se strom rozsvítí v Červených Janovicích. Akce se koná od 16 hodin. Kromě slavnostní rozsvícení vánočního stromečku se lidé mohou těšit i na nový obecní betlému. Rozsvícení budou doprovázet vánoční koledy. Pro všechny je připraveno občerstvení v podobě svařáku a moučníku.

Rovněž v neděli se uskuteční rozsvícení stromku v Chotusicích. Program bude připraven již od 15 hodin, kdy na adventním trhu před Obecním úřadem budou prodávat své výrobky děti z místní mateřské a základní školy. Bude se také podávat adventní červený svařák, sváteční dětský punč a předvánoční vánočka. Stromek se rozsvítí v 16 hodin.

O den později, v pondělí 1. prosince, se rozsvítí strom v Čáslavi. Vánoční atmosféru zde můžete nasát již od 9 hodin od rána na staročeském jarmark, který se uskuteční na náměstí Jana Žižky z Trocnova.

Lidé se mohou těšit na široký sortiment uměleckých řemeslných produktů z proutí, dřeva a keramiky, ručně dělaného nádobí, ubrusů, šátků, tašek, bižuterie, produktů z vosku a také na kopu tradičních dobrot jako jsou trdelníky, frgály, pražené mandle či medovina. Rozsvícení vánočního stromu je naplánováno na 16.00.

Městys Rataje nad Sázavou zve na „První rozsvěcení vánočního stromku", které proběhne před ratajským obchodem. Akce bude patřit k těm posledním konaným a uskuteční se na svátek sv. Mikuláše v sobotu 6. prosince od 17 hodin.

28.11. – Kácov od 17 hodin
29.11. – Malín od 14 hodin adventní trh, rozsvícení stromku v 16.45
29.11. – Skvrňov od 18 hodin
30.11, – Semtěš – od 16 hodin vánoční trh, rozsvícení stromku v 17.00
30.11. – Červené Janovice – od 16 hodin
30.11. – Chotusice od 15 hodin trh, rozsvícení stromku
1.12. – Čáslav od 9 hodin trh, rozsvícení stromku v 16.00
1.12. – Kaňk od 16 hodin
4.12. – Kutná Hora Palackého náměstí od 16 hodin
6.12. – Rataje nad Sázavou od 17 hodin