„Potřebujeme, aby firma následky havárie opravila do konce dubna. Od 1. května totiž mají v Královské audienční síni znovu začít svatby,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO) s tím, že se jednalo o nepředpokládaný výdaj, který radní schválili jako dodatek ke smlouvě.

V rámci rozpočtových opatření pak finanční prostředky ještě budou muset schválit městští zastupitelé. Plánované svatby v Královské audienční síni by tak podle vedení města být ohroženy neměly.

Rozsáhlá revitalizace Vlašského dvora si v současné době vyžádala uzavření hlavního vstupu z nádvoří i dřevěného schodiště do Rytířského sálu, pro veřejnost je rovněž uzavřený i park pod Vlašským dvorem, který je součástí revitalizace.

Uzavřené je rovněž parkoviště před budovou městského úřadu ve směru ke kostelu sv. Jakuba, uzavírka by však v dubnu měla skončit. Nyní zde probíhá izolace původního kamenného sklepení, jedná se o sklep vybíhající mimo půdorys budovy Vlašského dvora.

V prostorách by měla vzniknout nová expozice, která bude součástí expozičního okruhu. Proto bylo nutné je i zvenku obnažit a klenbu přebetonovat. Následně bude provedena hydroizolace, aby do sklepa nezatékalo.