„Dotace byla přijata i zastupitelstvem v plné výši, což činí 6 751 590 korun, a částka, kterou zaplatí město je 2 360 000 korun," popsal financování projektu starosta Zurče nad Sázavou Martin Hujer.
Rekonstrukcí projde několik míst ve městě – například zámecký park, lesopark, Sad míru, park Tomáše Bati.

Stromům se dostane i ošetření

„Některé stávající stromy se ošetří a na mnohých místech se založí trávník. Vysadí se hlavně sakury, katalpy, jasany, lípy, jilmy, duby, javory, střemchy, jedle, modříny, borovice, břízy, habry a různé další okrasné keře," vyjmenovává změny Hujer.
Město by podle projektu mělo získat 434 stromů, 123 jich ale pokácí, tedy „čistý zisk" je 311 nových stromů. K tomu je nutné započítat i dalších 397 stromů, kterým se dostane ošetření, a mnohé keře, jenž budou také vysazeny. V zámeckém parku se objeví i skoro dvanáct set metrů čtverečních nového trávníku.
„Letos ještě proběhne výběrové řízení a až příští rok se uskuteční realizace. Řízení má jasně daná pravidla, kterými se budeme řídit. Jsou připravené projekty a my budeme hledat ty nabídky, které na ně přesně pasují," popisuje další kroky starosta Martin Hujer.
Podle jeho slov by se z vlastní realizací projektu mohlo začít již v příštím roce, a lidé si tak možná budou moci novou zeleň užít již příští sezonu.