Vedení města také připravuje eventuální další bezpečnostní opatření. Vše bude záviset na vývoji situace.

„Domluvila jsem se s panem starostou, že uvidíme, jak se bude situace vyvíjet a pokud by došlo ke skokovému nárůstu onemocnění, tak bychom svolali krizový štáb. Více budeme vědět v úterý ráno, kdy máme naplánovanou společnou schůzku,“ uvedla k dalšímu možnému vývoji situace kutnohorská místostarostka Silvia Doušová. Podle jejích slov je vedení města také v kontaktu s kutnohorskými hygieniky.

Kvůli aktuální situaci je v provozu odběrové místo v kutnohorské nemocnici i o svátcích 5. a 6. července. „Jedním z důvodů bylo, že odběrové místo v Kolíně mělo už plnou kapacitu, navíc ti lidé, u který se koronavirus potvrdil se mezitím setkali s dalšími lidmi a proto byl obnovený provoz i v Kutné Hoře,“ sdělila Deníku místostarostka.

Nové ohnisko koronaviru se objevilo o víkendu mezi zaměstnanci firmy HR Partner CZE v Církvici. Nakažených je už celkem 15 a firma zatím uzavřela provoz. 

Všichni nakažení jsou v domácím ošetřování a také jejich rodinným příslušníkům nařídili hygienici karanténu. Hygienici nadále zjišťují kontakty nakažených. 

Přístup firmy, kde se nákaza rozšířila, Dana Šalamunová z pohledu hygieniků označila jako odpovědný: vedení provoz uzavřelo a byla v něm provedena ohnisková dezinfekce.